Rok 1918 w Polsce kojarzy nam się z wolnością.

Dokładnie 100 lat temu zrealizowało się marzenie pokoleń o wolnej Polsce. Choć kolejne 21 lat istnienia naszego kraju nie było łatwym okresem. Dużym problemem było zintegrowanie trzech osobnych terytoriów na całkowicie różnych poziomach rozwoju. Nie brakowało kłopotów społecznych, takich jak analfabetyzm i bezrobocie. Natomiast na scenie politycznej było chyba jeszcze większe napięcie niż dzisiaj.

Mimo olbrzymich problemów Polska międzywojenna kojarzy mi się z niesamowitym entuzjazmem, wizjonerstwem i ambicją. Zbudowanie od podstaw Miasta z Morza i Marzeń – Gdyni oraz Centralnego Okręgu Przemysłowego. Sukcesy polskiego wywiadu, o którego działalności w tym okresie napisałem swoją pracę magisterską. Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej, a szczególnie legendarna Luxtorpeda. Przede wszystkim wspaniałe pokolenie, które wykazało się tak olbrzymią odwagą podczas II wojny światowej.

Dzisiaj na szczęście nie musimy wykazywać się odwagą na froncie.

Mamy jednak inne wyzwania, które wymagają od nas stawiania czoła różnym przeciwnościom i przeszkodom. Nadmiar bodźców i możliwości oraz olbrzymia presja osiągania wyników. Wielu z nas mierzy się z problemami wewnątrz z siebie: z brakiem pewności siebie, niskim poczuciem własnej wartości czy lenistwem.

Oczywiście w dzisiejszych możliwe jest unikanie ryzyka i wysiłku. Można znaleźć w miarę bezpieczną pracę i poukładać sobie życie w taki sposób, aby jakoś je przetrwać. Nigdy uciekanie przed wyzwaniami nie było tak możliwe jak teraz.

Z jakiegoś powodu trafiłeś jednak na tego bloga. Cały czas czytasz ten artykuł, więc przypuszczam, że poszukujesz czegoś więcej. Być może wiesz dokładnie czego, a być może jest to tylko uczucie za którym musiałeś pójść.

Bez względu na Twój punkt startowy zapraszam Cię do skorzystania z moich doświadczeń. Tworzę treści w różnej formie m.in. piszę artykuły, nagrywam transmisje Live na FB i organizuję wydarzenia np. konferencję „Tam Gdzie Chcę”.

Moim celem jest pomoc 1918 Polkom i Polakom w przeżyciu chociaż jednego miesiąca zdalnie.

Dlaczego tylko jednego miesiąca?

Będzie to test dla osoby zainteresowanej takim stylem życia czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie dla niej. Z drugiej strony możliwość pracy przez jeden miesiąc zdalnie oznacza już osiągnięcie pewnego celu na który nie każdy może sobie pozwolić.

Czy zachęcanie do pracy zdalnej jest dobre dla Polski?

Praca zdalna kojarzy się najczęściej z tropikalnym plażami Tajlandii czy Kanarów. Jest to świetny cel i bardzo serdecznie polecam życie niezależne od lokalizacji i łączenie tego z podróżami. Ucieczka od polskiej zimy, możliwość zanurzenia w innym kraju i wiele innych zalet nomadyzmu jest tak unikalne, że warto z nich skorzystać.

Dla mnie jednak „Tam Gdzie Chcę” często będzie oznaczał wybór swojego miejsca zamieszkania w Polsce. Dzięki podróżom można z innej perspektywy spojrzeć na nasz Kraj. Część z nas może zdecydować się na życie w innych miejscach. Wielu z nas jednak zdecyduje się na życie tutaj wybierając np. życie w mniejszym ośrodku, ale z możliwością zarabiania na poziomie Londynu czy Warszawy.

Dzięki temu mniejsze miasta nie będą skazane na wymarcie. Z roku na roku pięknieją, ale młodzi ludzie z nich wyjeżdżają. Często woleliby zostać bliżej rodziny w bardziej naturalnym środowisku niż np. wyjeżdżać do Warszawy. Praca zdalna to umożliwia.

Pierwszy Krok

Zawsze warto bazować na wiedzy. Dlatego zachęcam Cię do odebrania listy 7 książek z którymi powinieneś się zapoznać, aby zbudować solidne podstawy. Znajdziesz je tutaj.

Wkrótce przedstawię szczegółowy plan działania dla osób chcących rozpocząć przygodę z pracą zdalną, dlatego będąc moim subskrybentem masz pewność, że go otrzymasz.

Zacznij od książek i zapisów transmisji Live na moim fanpage. Reszta potrzebnych informacji dotrze do Ciebie wkrótce. Tylko zadbaj o to, abyśmy pozostali w kontakcie.

P.S. Tekst powstał 3 maja we Lwowie

Share This