W życiu jak w gotowaniu na wiele rzeczy jest przepis. Oczywiście istnieją czynniki niezależne. W końcu danie przygotowane przez najlepszych kucharzy różni się od tego przygotowanego przez zwykłych śmiertelników domu. Mistrzowie mają pewne nawyki i predyspozycje wynoszące ich potrawy do rangi arcydzieł. Oprócz tego dostęp do najlepszych przyrządów ma na pewno sport wpływ.

Większości z nas wystarczy jednak danie dobre, a nie wybitne. A przynajmniej od dobrego trzeba zacząć, aby móc wznieść na wyższe poziomy.

Wiele osób cały czas jednak szuka. Nie ufają prostym przepisom. Od razu chcieliby poznać nawyki (często nieświadome) mistrzów i korzystać z najlepszych rozwiązań. Pełne zwycięstwo musi być natychmiastowe i pewne.

Takie podejście jednak jest receptą na pełną porażkę. Najczęściej z powodu nie podjęcia działania w ogóle.

Dlatego zaufaj prostym przepisom i wdrażaj je w życie. Gdy myślę sobie o tym co należy zrobić aby móc na przykład wyjechać do Tajlandii na kilka miesięcy to nie ma w tym żadnej filozofii. Sekwencja kroków, którą można streścić w punktach:

  1. Zdobądź zdalny dochód
  2. Wsiądź do samolotu

Reszta to indywidualne kwestie, w których jednak aż tak od siebie się nie różnimy. Jeśli myślisz, że inni to mają dobrze, bo nie boją się i nie są leniwi to jesteś w błędzie. Jako ludzie aż tak między sobą się nie różnimy. Dzięki temu na to też są przepisy. Być może nie znajdziesz od razu tych najlepszych. Jednak jeśli się nie poddasz to w końcu osiągniesz efekt. Co najmniej dobry.

Share This

Pokaż Światu jakiego fajnego bloga czytasz

Z każdym udostępnieniem zbliżasz się do życia wolnego od lokalizacji