Jednym z różnych fenomenów w moim życiu, o którym lubię opowiadać szczególnie ludziom z zagranicy, jest konferencja „Biznes Ponad Granicami” w Bangkoku.

Konferencja po polsku w Tajlandii? 

Na ostatniej edycji ponad 110 uczestników?! Co?!

Dla mnie dwie konferencje polskie konferencje w Bangkoku pełnią bardzo ważna rolę na mojej drodze życiowej. Pierwsza była organizowana przez ASBIRO i Piotra Motyla, wtedy przypadła na ostatnie tygodnie mojej pierwszej (szalonej) wyprawy do Tajlandii. Druga organizowana była głównie przez Piotra i Macieja Dutko, co wiązało się ze Światową Premierą Biblii e-Biznesu 2. Miałem duży udział w wymyśleniu tej edycji, promocji i byłem jednym z prelegentów. Wtedy też świętowałem 30 urodziny. Dużo dobrych wspomnień…

Dlatego mimo podjęcia decyzji, że rezygnuję w tym roku z zimy w Tajlandii i zostaję w Poznaniu realizując w spokoju swoje cele, to zdecydowałem się jednak polecieć do Bangkoku na kolejną edycję konferencji. Chociaż na dwa tygodnie. .

Dlaczego lecę na konferencję „Biznes Ponad Granicami”?

Najważniejszym powodem są ludzie i otoczenie. Na sukces wydarzenia tego typu wpływają dwa czynniki:

  • zdolność do przyciągnięcia odpowiednich osób
  • spające wspólne doświadczenia

W przypadku konferencji w Bangkoku oba czynniki pojawiają się prawie samoczynnie. Z jednej strony jest wyraźna informacja o temacie konferencji – zdalny biznes i optymalizacja. Poza tym wydarzenia odbywa się w Tajlandii, co jest odpowiednią barierą wejścia.

Tajlandia wpływa również na zacieśnianie więzi między uczestnikami dzięki wspólnym przeżyciom. Wielu z nich przyjeżdża tu po raz pierwszy lub są to dla nich wymarzone wakacje podczas, których większość jest jeszcze bardziej nastawiona na integrację z innymi. To nie jest wydarzenie w Warszawie, gdzie kontakt może ograniczyć się do wymiany wizytówek lub krótkiej rozmowy na afterze. Większość uczestników konferencji jedzie na tygodniowy after na wyspie Koh Chang, a tam pojawia się dużo możliwości do zacieśniania więzi 😉

Dlatego Konferencja BPG jest dla Ciebie jeśli chcesz rozszerzyć swoją sieć kontaktów wśród przedsiębiorców, którzy dobrze sobie radzą. Sam mógłbym żyć tylko i wyłącznie ze współpracy z osobami z konferencji lub dzięki ich poleceniom.

Dodatkowo nie można przeceniać aspektu merytorycznego. Wielu z prelegentów występuje rzadko na scenie i w sposób skondensowany dzielą się najlepszymi doświadczeniami, a tutaj dodatkowo jest duża łatwość w kontakcie w kuluarach. Wtedy można podpytać o bezcenne detale, których nie poznamy z książek i blogów.

W moim przypadku dochodzi również aspekt sentymentalny. Z wieloma uczestnikami poprzednich edycji, którzy zamieszkali na dłużej w Tajlandii, bardzo się zżyłem podczas mieszkania w Bangkoku i bardzo się cieszę również na te spotkania. Jeśli również chcesz zamieszkać tam na dłużej to spotkasz te osoby podczas tych dni np. Adriana z InfoTajlandia.

Z tych powodów lecę. Nie będzie to tak ekonomicznie korzystne jak w poprzednich latach gdy nie miałem w Polsce żadnych zobowiązań i przeprowadzałem się do Tajlandii, ale mimo wszystko warto. Nawet za więcej.

Dla mnie występ w Bangkoku będziesz o tyle szczegółowy, że będzie symbolicznym zakończeniem i podsumowaniem mojego aktualnego projektu Wyzwanie BZB podczas którego buduję zdalną agencję marketingową bez wielkich funduszy i doskonałej znajomości angielskiego. Dodatkowo opowiem o różnych sposobach na tworzenie i wykorzystanie treści w sieci, w większości na moich własnych przykładach.

Podsumowując

Dużo czynników złożyło się na decyzje o trzeciej wyprawie do Tajlandii. Być może Ty również skorzystasz tak mocno jak mi było dane w udziału w TEJ Konferencji w TYM Kraju 🙂

Jeśli chcesz do mnie dołączyć i również lecieć to zachęcam do szybkiej decyzji. Po Nowym Roku rosną ceny biletów (chcesz 100 zł zniżki? Podaj przy zakupie kod „tamgdziechce”) i do 29.12 obowiązuje promocja na bilety lotnicze w Qatar Airways, z której ja również skorzystałem.

Do zobaczenia w Bangkoku! 🙂

Tomek

P.S. Nie ukrywam, że tworząc Konferencję „Tam Gdzie Chcę” obficie korzystałem z doświadczeń zdobytych przy organizacji Konferencji w Bangkoku. Jeśli chcesz otrzymać ofertę specjalną na bilety następną edycję „Tam Gdzie Chcę” w Poznaniu i dostęp do mojego wystąpienia to zapisz się tutaj.

 

 

 

 

Share This

Pokaż Światu jakiego fajnego bloga czytasz

Z każdym udostępnieniem zbliżasz się do życia wolnego od lokalizacji