Zapraszam na podsumowanie drugiego tygodnia wyzwania Firestarters. Więcej info o tym projekcie znajdziesz tutaj.

Wydarzenie tygodnia?

Pierwsza rozmowa z potencjalnym klientem, który pojawił się przy okazji wyzwania. Pracownik Hubspota, mieszkający w USA, więc może będzie fajne case study.

Ogólna dynamika tygodnia niższa niż w tygodniu pierwszym, bo już w środę lecieliśmy z Kasią do Budpesztu. Trzeba było wszystkie działania skondensować w 2 dni. Szczególnie zebranie, napisanie i sformatowanie mojego newslettera.

Podsumowanie finansowe

Wydatki 0

Przychody 0

Liczba subskrybentów free 56 (+18)

Wyzwania:

Zwiększenie liczby subskrybentów — mój projekt ma sens, gdy zgromadzę odpowiednią publikę. W tym tygodniu doszło 18 subskrybentów, więc tempo jest trochę za wolne. Mam już plan na przygotowanie treści, która powinna mieć szerokie zasięgi i kilka innych działań do przetestowania.

Przytłoczenie, gdy jest za mało czasu — w tym tygodniu przygotowywałem newsletter i ofertę na rozmowę sprzedażową ze wspomnianym wyżej potencjalnym klientem. Szczególnie że chciałem przetestować z nim metodę wspólnego tworzenia oferty podczas rozmowy (chcesz więcej informacji? Daj znać w komentarzu) 

Z tego powodu nie było to takie flow jak w zeszłym tygodniu. Trzeba jednak wykorzystywać maksymalnie takie szanse i robić swoje.

Niedziałająca kampania na zimno — na szybko wykorzystałem różne narzędzia, aby rozesłać maile do marketerów pracujących w IT w UK. Zadałem w nim pytanie o to, czy dokumentują gdzieś swoje działania i czy mają case studies. Nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc trzeba zmienić podejście na bardziej spersonalizowane i snajperskie.

Podsumowanie:

Powolne, ale znaczące kroki do dobrym kierunku.

Subskrybenci może nie przybywają w setkach, ale jak sprawdzam szczegóły, to nie są to przypadkowe osoby. To jest najważniejsze.

W nadchodzącym tygodniu planuję dużo rozmów 1:1, jeszcze więcej wsparcia dla innych twórców przez komentarze na LinkedIn i Twitterze oraz rozpoczęcie projektu stworzenia pewnego zestawienia, które ma zrobić dużo szumu 🙂

Dzięki za śledzenie moich postępów i jeśli nie jesteś jeszcze na liście “najlepiej poinformowanych” to zapisz się poniżej.

.
Share This

Pokaż Światu jakiego fajnego bloga czytasz

Z każdym udostępnieniem zbliżasz się do życia wolnego od lokalizacji