Digital Nomadzi

Digital nomads – zjawisko w którym się zakochałem od razu gdy o nim usłyszałem. W skrócie polega ono na pracowaniu zdalnie z dowolnych miejsc na Ziemi. Brzmi banalnie, w praktyce staje się to filozofia oparta na wolności, wykorzystywaniu nowoczesnych technologii i budowie wymarzonego stylu życia.

Trochę pracy przed obiadem na dachu hostelu na wyspie Koh Tao w Tajlandii

Trochę pracy przed obiadem na dachu hostelu na wyspie Koh Tao w Tajlandii

Najczęściej digital nomadzi wykorzystują „geoarbitraż„, czyli zarabianie w „lepszych” walutach po zdecydowanie wyższych stawkach (dolarach, funtach, euro…) i życie w tańszych krajach (Tajlandia, Wietnam, Indonezja, Meksyk i inne).

Taki styl życia jest dostępny również dla nas Polaków. Jeśli jesteś już czytelnikiem tego bloga, to znasz moją historię 4 miesięcy w Tajlandii, podczas których pracowałem z różnych miejsc np. znad basenu w Bangkoku czy dachu hostelu z widokiem na góry w Chiang Mai.

Opowiadałem o tym podczas mojego występu na TEDx

Decyzja o wyjeździe nie była jednak łatwa. Dokładnie rok temu musiałem się z nią zmierzyć. W końcu kupiłem bilet mimo niewystarczającego zaplecza finansowego. Opisy moich przygód z pierwszej zimy w Tajlandii znajdziesz na tym blogu. Jeśli też marzysz o podobnym wyjeździe to chciałbym Ci to ułatwić m.in. dzięki zamieszczanym tutaj poradom.

Aktualnie przygotowuję pierwszą konferencję w Polsce poświęconą tematyce łączenia pracy zdalnej z nieograniczonymi podróżami. Będzie to wydarzenie, którego bardzo mi brakowało gdy było to moim marzeniem. Dziś chcę pomóc zaoszczędzić Wam kilka lat życia. Dlatego korzystajcie i widzimy się 23.09.17 w Poznaniu!

Obserwuj mój fanpage, konto na instagramie, twitterze i dołącz do społeczności czytelników bloga, a będziesz zawsze na bieżąco.

Jeśli na poważnie chcesz spędzić następną zimę w innym klimacie to musisz się sprężać z decyzją. Pomogą Ci w tym następujące posty:

Jak zostać digital nomadem? 15 kroków

Najlepsze miejsce na Świecie pod kątem możliwości rozwoju, komfortu i kosztów życia

O rzeczywistości pracy zdalnej i planie działania

Jak zacząć zarabiać w sieci?

Prawie na wszystko w życiu jest przepis

Czy w nomadyzmie chodzi tylko o podróże?

 

Share This